Levická sladovňa pôsobí na trhu od roku 1973, keď bola spustená prvá skúšobná prevádzka produkcie sladu vo vtedajšej najmodernejšej technológii s posuvnými hromadami. Kapacitne bola schopná vyprodukovať 30 tisíc ton sladu ročne. V tomto čase, keď ešte neboli rozšírené nové pivovarnícke a sladovnícke technológie sa vyvážal slad takmer do všetkých kútov sveta – od Japonska cez africké štáty až po Brazíliu a Kanadu.
Po roku 1989 patrila sladovňa niekoľkým majiteľom, až prešla do rúk správcu konkurznej podstaty. OSIVO a.s. si ešte za prevádzky nechávalo dodávateľsky vyrábať slad a dodávalo ho priamo do našich pivovarov a cez sprostredkovateľov na vývoz. Túto aktivitu sme robili ako výrobca certifikovaných osív a bola vlastne projektom na podporu výroby osív sladovníckych jačmeňov. Efektívnosť tejto činnosti nás viedla k investícii samotnej kúpy tejto sladovne.
V roku 2004 po generálnej údržbe sme 13. decembra vyrobili prvý slad vo vlastnej sladovni. Vstup na domáci, či zahraničný trh nebol jednoduchý. Prebiehajúci pokles výroby piva vo väčšine európskych štátov, ale aj negatívne povedomie z praktík predchádzajúcich majiteľov, sťažoval cestu odbytu. Bolo treba jednoznačne vsadiť na kvalitu. Preto sa vedenie spoločnosti rozhodlo rekonštruovať technológiu výroby v niekoľkých fázach cez projekty EU. V roku 2008 prebehla obnova 50 % výrobných priestorov. Po tejto rekonštrukcii je kapacita výroby 25 000 ton ročne.
Naša spoločnosť si postupne získavala stálych dodávateľov jačmeňa, ale aj odberateľov sladu doma i v zahraničí. V súčasnosti tvorí domáci trh asi 20 % a vývoz 80 % . Naši odberatelia sú s kvalitou spokojní a získavajú rôzne ocenenia na degustačných pivných súťažiach doma i v zahraničí. Niekoľko ročné úsilie presadiť sa kvalitou bolo ocenené Európskou komisiou, ktorá dňa 27. apríla 2016 vykonávacím predpisom 2016/658 zapísala Levický slad do registra Chránených zemepisných označení.